درمان شقاق (فیشر) بالیزر co2 

درمان شقاق بدون بیهوشی و نقاهت توسط دکتر با سابقه ی 15 هزار درمان مرتبط

ارزانترین قیمت در کل ایران

درمان شقاق با لیزر

درمان شقاق در حال حاضر با چند روش انجام می شود بی شک از بین این روشها درمان با لیزر co2 بهترین راه رهائی از این بیماری است. دکتر قمری اعتقاد دارد راه  درمان شقاق یا همان فیشر، برداشتن شقاق با تیغ جراحی نیست و انواع شقاق را نباید با جراحی بیمارستانی درمان نمود. لذا بهره گیری از لیزر پرتوان co2 را درمان مناسبتری برای فیشرها می داند. منتهی در ادامه دکتر قمری با تجربه بالغ بر 15هزار مورد جراحی سرپایی به وسیله لیزر همه چیز را در مورد بیماری شقاق به شما توضیح می دهد وی تمام روشهای درمان را در این وب سایت به شما شرح خواهد داد تا بیماران عزیز بتوانند با آگاهی کامل نسبت به بهبود وضعیت خود اقدام نمایند. در سالهای گذشته وقتی مردم به بیماری شقاق مبتلا می شدند متاسفانه بخاطر شرم از بیان آن، متحمل درد و خونریزی بلند مدت می گردیدند ولی امروزه با توسعه سطح فرهنگ خانواده ها، تعداد مراجعین برای درمان شقاق به شدت روبه افزایش است. لذا اگر شما هم از درد شقاق رنج می برید سریعاً نسبت به درمان شقاق اقدام کنید.

درمان شقاق با لیزر توسط دکتر عبدالرحیم قمری متخصص جراحی، کولورکتال و بیماری های مقعدی

اطلاع از بهترین روش درمان شقاق
جراحی شقاق مزمن

شقاق زخمی در ناحیه کانال آنال و پوشش سلولی مقعد است. این زخم یا پارگی که به شکل ترک خوردگی در اطراف دهانه مقعد دیده می شود و اصولا بسیار دردناک می باشد. معمولاً شقاق در ناحیه زیر خط دندانه ای مقعد رویت می گردد. ظاهر شقاق در اکثر مواقع شکافی بیضی است، گاها به شکل تَرکی نا منظم هم پدیدار می شود. شقاق خونی زمانی به وجود می آید که بیماری مزمن شده باشد. بهتر است درمان شقاق در مراحل ابتدائی انجام گردد تا بیمار به درد و خونریزی غیر قابل تحمل دچار نگردد. شقاق مزمن بسیار دردناک است. گاهاً بیماران شقاق را با بواسیر (هموروئید) اشتباه می گیرند. در وب سایت بریم دکتر اطلاعات کامل هر دو بیماری وجود دارد افراد می توانند با مطالعه دقیق مطالب، خودشان تشخیص دهند مبتلا به کدامیک از این دو نوع بیماری شده اند. البته برای تشخیص دقیق، بهتر است اقدام به ویزیت نمائید تا متخصص بیماری های مقعدی تشخیص دهد بیماری شما کدام یک از این دو نوع است. در موارد معدودی افراد همزمان به هر دو بیماری شقاق و هموروئید مبتلا می شوند. که در این صورت درمان هر دو بیماری در یک جلسه نیم ساعته با لیزرco2 انجام می گردد.

شقاق چیست؟

کسب اطلاعات در رابطه با بیماری بواسیر
عمل شقاق با لیزر

علت شقاق فشار ناشی از عبور مدفوع سفت و یا بیرون روی(اسهال)طولانی مدت است.گاها مصرف نابجای ملین ها در بلند مدت باعث بروز این بیماری می شود. علت شقاق می تواند زایمان طبیعی با فشار بالا به ناحیه آنال هم باشد، لذا بعضا خانم ها بعد از زایمان بیشتر به این مشکل دچار می شوند. البته باید گفت آمار ابتلا به بیماری شقاق در بین آقایان و خانم ها تقریباً یکسان است. دلیل شقاق فقط به این موارد ختم نمی گردد نوع تغذیه و سبک زندگی از عوامل ابتلا به این بیماری می باشد.مصرف روزانه 8 لیوان آب و ورزش های سبک و اصولی می تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند. مدفوع غیر طبیعی(زیاد سفت و زیاد شل) اگر طولانی مدت باشد علت شقاق می تواند باشد. افرادی که دریچه مقعد تنگی دارند بیشتر به این بیماری دچار می شوند چون خروج مدفوع توام با فشار بیشتر است. علت شقاق می تواند نظافت بیش از حد مقعد در آدمهای وسواسی باشد. خارش مقعد مزمن هم دلیل شقاق است.

علت شقاق ؟

انواع شقاق !!!

انواع شقاق در دونوع گنجانده می شود:
1- شقاق حاد
شقاق حاد زمانی ایجاد می‌گردد که بیمار با درد و خونریزی در ناحیه مقعد مواجه شده است .احتمالاً دستمال تولت پس از اجابت مزاج خون آلود می شود. در این ناحیه بیمار درد و سوزش احساس می‌کند ولی عمق و گستردگی زخم همچنانکوچک است.
2-شقاق مزمن
شقاق مزمن با بی توجهی به شقاق حاد بروز پیدا می کند عمق و گستردگی زخم بیشتر می گردد. خونریزی افزایش پیدا کرده و درد غیر قابل تحمل می گردد. در این زمان تنها راه درمان مفید استفاده از لیزر می باشد.

انواع شقاق
درمان شقاق با لیزر

درمان شقاق با لیزر co2

درمان شقاق در مراحل ابتدائی با بهبود مدل مدفوع امکان پذیر است اگر در فاز اولیه بیماری شقاق قراردارید با مراجعه به پزشک و تجویز داروئی و اصلاح مدل تغذیه مانع از توسعه شقاق شوید. ولی اگر حدوداً 1.5ماه از شروع بیماری شقاق گذشته باشد و درمانی انجام نداده باشید بیماری شما از حالت حاد به حالت مزمن تبدیل شده است. در این شرایط به احتمال 95% تنها راه درمان شقاق جراحی شقاق می باشد. در سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات لیزر به یاری پزشکان آمده است و این امکان را به آنها می دهد تا بتوانند بهترین نتیجه را در کوتاهترین زمان ممکن دریافت کنند. درمان شقاق با لیزر بسیار راحت می باشد و دیگر ضرورتی ندارد بیمار بستری شود میزان درد و سوزش بیمار به حداقل ممکن می رسد و احتمال عود تقریباً 1% است. مدت زمان جراحی حدوداً 15 دقیقه و بصورت سرپائی می باشد. البته این نکته به تجربه و مهارت پزشک در جراحی شقاق ربط پیدا می کند. درمانهای خانگی بدون تجویز پزشک به هیچ عنوان توسیه نمی شود چون احتمال گسترش بیماری وجود دارد. از طرفی دو بیماری کرون ایدز سیفلیس و لوسمی علائم مشابهی با این بیماری دارد و تشخیص افتراقی بیماری می تواند برای بیمار خطر آفرین گردد. لذا تشخیص نهائی و روش درمان را به دکتر متخصص شقاق بسپارید. مطمئن باشید یک ویزیت ساده می تواند سلامتی ارزشمند شما را تضمین کند.

درمان شقاق با لیزر چه فوایدی دارد

درمان شقاق با لیزر  پرتوان so2 به این صورت است که زخم شقاق و زائده پوستی آن برداشته می شود و عمل اسفنکتروتومی انجام می شود.در این زمان انتهای عصب بریده شده، ترمیم می شود در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته و یا میزان درد به حداقل می رسد. لیزر،  عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل شقاق را ترمیم می کند در نتیجه خونریزی قطع و یا کاهش پیدا می نماید. ضمن آنکه درمان شقاق با لیزر خیلی سریع انجام می شود و به بیهوشی بیمار نیازی نیست. استراحت بیمار چند ساعت است و پس از آن به زندگی روزمره خود ادامه می دهد. استفاده از لیزر استریل تر از حالت جراحی با تیغ است به همین خاطر انتقال بیماری های عفونی،هپاتیت و ایدز قطعاً به صفر می رسد. با لیزر co2بافت های اطراف شقاق صدمه نمی بیند و مثل کوتر باعث نکروز نمی شود. بخاطر همین مورد درد بعد عمل بسیار کم است. ضمناً با استفاده از لیزر آسیب رسیدن به اسفنکتر مقعد از بین می رود. و در نهایت اگر فرد مبتلابه بواسیر(هموروئید) باشد امکان درمان هر دو بیماری در یک جلسه 30دقیقه ای وجود دارد.

جراحی شقاق با لیزر
درمان شقاق
چرا زخم شقاق خود به خود خوب نمی شود؟

​از آنجائیکه کانال مقعد محل عبور مدفوع است و مدفوع مملو از میکروب می باشد بیماری شقاق با بی توجهی خوب نمی شود. بلکه وضع بیمار لحظه به لحظه بدتر هم خواهد شد و درگیر عفونت زخم شقاق می گردد. خروج روزانه مدفوع از کانال آنال باعث باز شدن مداوم زخم شقاق می شود. لذا هر بار که روی زخم بسته می شود مجددا زخم می شود و همین امر عامل ایجاد شقاق مزمن می گردد.

عوارض عمل شقاق

درمان شقاق با لیزر کمترین عوارض را برای بیمار در بر دارد ولی در کل عوارضی که احتمال دارد برای بیمار پس از عمل ایجاد شود به شرح زیر است:
1-احتمال درد و سوزش معمولاً یک تا سه روز برای بیمار وجود دارد برای کاهش این درد قرص مسکن تجویز می شود. ضمناً داروهائی که از مدفوع سفت جلوگیری کند هم تجویز خواهد شد.
2-احتمال بی اختیاری موقت گاز معده که پس از چند روز از بین میرود
3-تداوم خونریزی دربعضی افراد که البته این موضوع بسیار نادر است و بعد ازیک یا دو هفته پایان می یابد.
4-احتباس موقت اداراری که پس از 24 ساعت از بین می رود.

جراحی شقاق

مرکز درمانی و زیبایی دندانپزشکی​​​​​​​

با حضور دندان پزشکان معتبر تهران​​​​​​​

با بیش از 20 سال سابقه کار

دریافت اطلاعات

ارتودنسی زودبازده- پروتز متحرک ژله‌ای چسبنده - لمینیت- کامپوزیت نانوسرامیک - ایمپلنت آمریکایی​​​​​​​