بهترین راه درمان فیشر چیست؟

درمان فیشر بدون بیهوشی و نقاهت توسط دکتر با سابقه ی 20 هزار درمان مرتبط

فیشر یا شقاق چیست ؟

قبل از هرچیز باید بدانید فیشر همان شقاق است و هیچ فرقی بین این دونام وجود ندارد. هنوز به صورت دقیق معلوم نیست دلیل اصلی افزایش تعداد مبتلایان به بیماری فیشر چیست ولی می توان گفت کم تحرکی، تغذیه نامناسب، عدم استفاده از غذاهای فیبردار و مصرف کم مایعات عوامل مهمی در ایجاد این بیماری هستند. معمولاً کسانیکه در مدت طولانی مدفوع غیر طبیعی دارند ( اسهال یا یبوست ) به بیماری مقعدی فیشر مبتلا می شوند. دکتر عبد الرحیم قمری با سابقه انجام بیش از 15 هزار مورد جراحی و درمان بیماری‌های مقعدی سعی بر این دارد که در کوتاه‌ترین مدت و تحمل کمترین درد و خونریزی برای برطرف شدن این مشکل دردسر ساز به شما کمک کند.
اما درمان فیشر با روش‌های به روز چگونه انجام می‌شود؟ اکثراً افرادی که به این بیماری دچار هستند، در مورد درمان فیشر یا همان شقاق نگرانی‌های زیادی دارند. زیرا مقعد ناحیه بسیار حساسی است و اگر درمان شقاق یا فیشر به خوبی انجام نشود ممکن است مشکلات دیگری را برای بیمار به وجود آورد. از این رو در ادامه این مطلب با استفاده از دانش و تجربه دکتر عبدالرحیم قمری قصد داریم آگاهی شما را نسبت به فرایند درمان فیشر افزایش داده و نوید یک درمان مفید را به شما بدهیم.
عمل شقاق با لیزر
آیا درمان فیشر با مصرف دارو و یا پمادهای موضعی ممکن است؟
دکتر عبدالرحیم قمری در جواب به این سؤال می‌گوید در مراحل اولیه ابتلا به فیشر استفاده از دارو و اصلاح رژیم غذایی تحت تجویز پزشک متخصص بهترین راه درمان است.انواع دارو برای درمان فیشر وجود دارد که بسته به نوع فیشر و شرایط بیمار مصرف آنها متفاوت می باشد. ایشان می گوید اگر از ایجاد زخم فیشر مدت طولانی گذشته باشد زخم مزمن می شود و به درمان دارویی جواب نمی دهد و در این صورت به درمانهای دیگری نیاز پیدا می کند.
بنابراین اگر با بیماری فیشر روبرو هستید، بهتر است  قبل از حاد شدن عارضه به پزشک متخصص مراجعه کنید تا درمان فیشر در کمترین زمان و با کمترین عوارض و ترجیحاً بصورت درمان دارویی برای شما انجام شود.
انواع راه‌های دیگر درمان فیشر چیست و چگونه انجام می‌شود؟
پیش‌تر در مطالب قبل در مورد اینکه فیشر یا شقاق چیست مفصل صحبت کرده‌ایم. اما این بار قصد داریم بیشتر درمورد راه‌های درمان فیشر صحبت کنیم. اما همچنان برخی از این روش‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان اما به روزترین روش درمان فیشر نیز وجود دارد که در ادامه آن را شرح خواهیم داد. برای درمان فیشر دو روش وجود دارد که یکی از بین بردن اسپاسم اسفنکتر داخلی (پارشیل اسفنکترتومی) و دیگری برداشتن زخم فیشر (فیشرکتومی) که امکان دارد بر حسب نیاز و تشخیص پزشک از هر دو مورد یا صرفاً یکی از موارد استفاده شود.

درمان فیشر با تیغ جراحی: این نوع درمان جزو اولین روش‌های درمان شقاق بوده است که سابقاً همه پزشکان از همین روش استفاده می‌کردند. در زمان برش فیشر با تیغ جراحی امکان خونریزی وجود دارد.

درمان فیشر با الکتروکوتر: الکتروکوتر یکی از دستگاه‌های مخصوص جراحی است که مشکل خونریزی را رفع نموده ولی در روش درمان فیشر با الکتروکوتر، گرمای زیاد تولید شده تا شعاع 20 الی 30 میلی‌متر منتقل می‌شود و به بافت‌های اطراف زخم فیشر آسیب می‌رساند. ضمناً بخاطر توسعه زخم طی درمان، مراقبت پس از درمان فیشر طولانی‌تر می‌شود.

درمان فیشر با لیزر CO2: در استفاده از لیزر co2 برای درمان فیشر معایب مربوط به تیغ جراحی و الکترو کوتر دیگر وجود ندارد به این دلیل که هم خونریزی به خوبی مهار می‌شود و هم آسیب حرارتی که در الکترو کوتر وجود دارد در لیزر co2 به حداقل میزان می‌رسد. (انتقال حرارت تا 1میلی متر).  لیزر CO2 مزیت‌های بسیار زیادی نسبت به لیزرهای کم توان دارد و روند درمان فیشر را هم برای بیمار و هم پزشک ساده‌تر می‌کند. با استفاده از دستگاه لیرز CO2 درمان فیشر تنها در 15 دقیقه انجام می‌شود.

بوتاکس: در بیمارانی که روش‌های جراحی برای آنها امکان پذیر نمی‌باشد تزریق بوتاکس برای کاهش تُن و اسپاسم اسفنکتر استفاده می‌شود. بطور مثال بیماران دیابتیک و یا درحال شیمی درمانی  که احتمال عفونت در روش‌های جراحی وجود دارد تزریق بوتاکس توصیه می‌شود.
 
اینفرارد: در جواب سوال تعدادی از بیماران باید یادآوری شود دستگاه اینفرارد لیزر نمی‌باشد و در درمان شقاق نقشی ندارد.

جراحی شقاق مزمن
مزایای درمان فیشر با لیزر CO2 چیست؟
لیزر CO2 یکی از گران‌ترین و البته پیشرفته‌ترین دستگاه‌های جراحی است. در حال حاضر صرفاً تعدادی از پزشکان برای درمان بیماری‌های مقعدی  از این دستگاه بهره می‌گیرند دکتر عبدالرحیم قمری یکی از این جراحان است که از این دستگاه برای درمان بیماری‌های مقعدی استفاده می‌کند. طبیعتاً دستگاه‌های پزشکی هرچه پیشرفته‌تر باشند عوارض کمتر و مزایای بیشتری برای پزشک و بیمار خواهندداشت.
همانطور که اشاره کردیم بیماران مبتلا به فیشر در مورد نحوه درمان شقاق و دوره نقاهت آن نگرانی‌های بسیار زیادی دارند، اما درمان فیشر با لیزر CO2 این نگرانی‌ها را تا حد  زیادی برطرف کرده است زیرا:
1.درمان فیشر با لیزر CO2 در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود.
2.در طول این نوع درمان بیمار کمترین خونریزی را خواهدداشت، زیرا به لطف لیزر CO2 خونریزی به سرعت مهار می‌شود.
3.درمان فیشر با لیزر CO2 دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به سایر درمان‌ها دارد و تحمل درد بیمار کمتر از روش‌های درمان دیگر است.
4.پس از درمان فیشر با لیزر CO2 احتمال بی اختیاری مدفوع و گاز معده بسیار نادر است.
5.مراقبت از زخم به جا مانده راحت‌تر خواهد بود. زیرا در درمان فیشر با لیرز CO2 به بافت‌های اطرف فیشر آسیب نمی‌رساند.
اولین و ارزشمند ترین نکته در مطب ایشان، تجربه بالای دکتر قمری  در درمان فیشر یا شقاق است. بیش از 15هزار درمان موفق باعث شده تا بیماران با خیال آسوده به دکتر قمری برای درمانشان اعتماد کنند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که دکتر قمری تمام تلاش خود را برای درمان توسط دارو برای بیماران انجام می‌دهد تا تعداد زیادی از افراد بدون عمل جراحی درمان شوند. و در نهایت بهره‌گیری از تجهیزات روز دنیا برای دستیابی به نتیجه بهتر و تضمین سلامتی بیماران انجام شده‌است. با این حال دکتر قمری همچنان بصورت منصفانه با بیماران برخورد می‌کند و برای درمان آنها قیمت مناسبی را ارائه می‌دهد. در درمان دارویی صرفاً پرداخت حداقل ویزیت پزشکی دریافت می‌شود و برای استفاده از لیزر قیمت‌ها بسیار مناسب و اصولی تعریف شده تا بیماران بتوانند درمان خود رادر اسرع زمان انجام دهند. رعایت اصول بهداشتی در مطب ایشان با جدیت دنبال می‌شود تا سلامتی همه افراد مراجعه کننده تضمین شود. در نهایت درمان فیشر با دقت هرچه تمام برای همه مراجعه کنندگان دنبال می‌گردد.
ویژگی مطب دکتر قمری برای درمان فیشر

هزینه جراحی فیشر یه عدد مشخص نیست چون انواع شقاق درمان متفاوت دارد. گاهی اوقات این بیماری با چند هموروئید داخلی یا بیرونی همراه است که جراحی فیشر کمی پیچیده‌تر خواهدبود. روش درمان شقاق مزمن با شقاق حاد متفاوت است، نکته قابل ارزش این است که دکتر عبد الرحیم قمری انصاف را شرط اول طبابت می‌داند و فقط طبق تعرفه نظام پزشکی اقدام به جراحی فیشر می‌کند. علی رغم استفاده از تجهیزات روز دنیا این تضمین به شما داده می‌شود که قیمت‌های ارائه شده توسط ما از همه مراکز موجود در ایران کمتر خواهدبود.

هزینه عمل لیزر شقاق